A składarko-sklejarka fleksograficzna (FFG)to jedna z najbardziej wszechstronnych maszyn w zakładzie produkującym pudełka z tektury falistej. Podaje, drukuje, wycina lub wycina, składa, skleja i układa pudełka w jedną ciągłą linię. Jednak FFG nie są takie same. Różnią się znacznie pod względem rozmiaru, szybkości, poziomu automatyzacji, możliwości drukowania w kolorze i opcjonalnych funkcji.
Wybór złego typuMaszyna do klejenia folderów fleksograficznychmoże prowadzić do niewykorzystania pojemności, nadmiernych przestojów lub niemożności uruchomienia niektórych stylów pudełek. Niniejszy przewodnik zawiera kompleksową klasyfikację typów FFG w oparciu o sześć praktycznych kryteriów:
- Maksymalna szerokość półfabrykatu (klasa wielkości)
- Szybkość produkcji (pudełka na minutę)
- Możliwość automatyzacji i zmian
- Liczba kolorów druku fleksograficznego
- Układ napędowy (mechaniczny vs. serwo)
- Funkcje dodatkowe (sztancowanie, przeciwwypychacz, układanie w stosy, wiązanie)
Dla każdego typu uwzględniamy typowe specyfikacje, zastosowania, zalety, ograniczenia i przydatność w świecie rzeczywistym. A szybkobieżna składarko-sklejarka fleksograficzna jest podkreślone tam, gdzie ma to zastosowanie.
Aby zapoznać się z podstawowym wprowadzeniem do tego, czym jest FFG i jak działa, przeczytaj nasz przewodnik:《Przewodnik po składarce fleksograficznej (FFG) express.

Najbardziej podstawowy sposób klasyfikacji askładarko-sklejarka fleksograficznaoznacza maksymalną szerokość tektury falistej, jaką może przetwarzać. Określa to, jakie rozmiary pudełek możesz wyprodukować.
|
Parametr
|
Typowy zasięg
|
|
Szerokość pustego miejsca min.–maks
|
200 – 1200 mm
|
|
Długość półfabrykatu min–max
|
300 – 1500 mm
|
|
Maksymalna grubość płyty
|
5 – 7 mm
|
|
Typowa prędkość
|
100 – 250 pudełek/min
|
|
Długość maszyny
|
15 – 20 m
|
|
Szerokość maszyny
|
3 – 4 m
|
|
Cena (nowość, 2026)
|
$250,000 – $500,000
|
Aplikacje:Małe kartoniki do handlu elektronicznego, pudełka na pizzę, pojemniki na wynos, pudełka do wysyłki drobnych części, pudełka subskrypcyjne.
Zalety:
Ograniczenia:
Najlepsze dla:Rośliny, których największy zwykły półfabrykat ma szerokość poniżej 1200 mm. Typowy dzienny wolumen: 20 000–60 000 pudełek.
|
Parametr
|
Typowy zasięg
|
|
Szerokość pustego miejsca min.–maks
|
300 – 2000 mm
|
|
Długość półfabrykatu min–max
|
400 – 2000 mm
|
|
Maksymalna grubość płyty
|
7 – 9 mm
|
|
Typowa prędkość
|
150 – 300 pudełek/min
|
|
Długość maszyny
|
20 – 25 m
|
|
Szerokość maszyny
|
4 – 5 m
|
|
Cena (nowość, 2026)
|
$400,000 – $800,000
|
Aplikacje:Standardowe kartony wysyłkowe RSC, tacki na owoce i produkty spożywcze, pudełka ekspozycyjne do sprzedaży detalicznej, pudełka pocztowe, opakowania przemysłowe do produktów średniej wielkości.
Zalety:
-
Najpopularniejsza klasa; pokrywa ponad 80% typowych zamówień na rośliny skrzynkowe.
-
Dobra równowaga pomiędzy kosztem i możliwościami.
-
Szeroka dostępność maszyn używanych i nowych.
Ograniczenia:
Najlepsze dla:Ogólne zakłady produkujące pudełka z tektury falistej o różnych rozmiarach zamówień. Dzienny wolumen wynosi zazwyczaj 40 000–120 000 pudełek.
|
Parametr
|
Typowy zasięg
|
|
Szerokość pustego miejsca min.–maks
|
500 – 2800 mm
|
|
Długość półfabrykatu min–max
|
600 – 2500 mm
|
|
Maksymalna grubość płyty
|
9 – 12 mm
|
|
Typowa prędkość
|
100 – 200 pudełek/min
|
|
Długość maszyny
|
25 – 35 m
|
|
Szerokość maszyny
|
5 – 6 m
|
|
Cena (nowość, 2026)
|
$800,000 – $1,800,000
|
Aplikacje:Pudła wielkogabarytowe na sprzęt AGD (lodówki, pralki), opakowania meblowe, kontenery przemysłowe luzem, skrzynie eksportowe, skrzynie na części samochodowe.
Zalety:
-
Obsługuje duże pudełka, których nie potrafią mniejsze maszyny.
-
Często budowane z cięższymi ramami dla grubej płyty.
-
Może obejmować dodatkowe wsparcie dla dużych pustych miejsc.
Ograniczenia:
-
Znacząco wyższy koszt.
-
Większe zapotrzebowanie na powierzchnię.
-
Niższa prędkość na skrzynię ze względu na większą masę.
-
Mniej powszechne, więc mniej używanych opcji.
Najlepsze dla:Zakłady regularnie produkujące skrzynki szersze niż 2000 mm. Dzienny wolumen może być niższy (10 000–50 000 pudełek), ponieważ każde pudełko jest duże.
Szczegółowe omówienie wpływu rozmiaru półfabrykatu na wybór sprzętu na dalszym etapie procesu można znaleźć w naszym artykule:《Typy składarek ekspresowych.
Prędkość mierzona jest w gotowych pudełkach na minutę (lub arkuszach na minutę) przy długotrwałej pracy, a nie przy maksymalnej prędkości mechanicznej. Aszybkobieżna składarko-sklejarka fleksograficznajest zwykle definiowana jako maszyna zdolna do 200+ pudełek na minutę w normalnych warunkach produkcyjnych.
|
Parametr
|
Wartość
|
|
Zakres prędkości
|
80 – 150 pudełek/min
|
|
Układ napędowy
|
Mechaniczny napęd zębaty lub podstawowe serwo
|
|
Zmiana
|
Ręczny lub półautomatyczny (10–25 min)
|
|
Typowo używany
|
Niskie i średnie wolumeny, zamówienia mieszane
|
|
Przedział cenowy
|
$250,000 – $500,000
|
Zalety:Niższy koszt, prostsza konserwacja, odpowiednia dla wielu małych i średnich zakładów.
Wady:Nie nadążam za masowym zapotrzebowaniem na handel elektroniczny; może stać się wąskim gardłem, jeśli maszyny nadrzędne będą szybsze.
Najlepsze dla:Dzienna produkcja poniżej 40 000 pudełek lub zakłady wytwarzające długie serie tego samego pudła (kilka przezbrojeń).
|
Parametr
|
Wartość
|
|
Zakres prędkości
|
150 – 250 pudełek/min
|
|
Układ napędowy
|
W pełni elektroniczny wał liniowy napędzany serwomechanizmem
|
|
Zmiana
|
CNC z pamięcią zadań (5–12 min)
|
|
Typowo używany
|
Średnie i duże wolumeny, e-commerce, opakowania do żywności
|
|
Przedział cenowy
|
$500,000 – $1,000,000
|
Zalety:Wysoka przepustowość, dobry zwrot z inwestycji dla zakładów o wolumenie powyżej 50 000 pudełek dziennie.
Wady:Wyższy koszt; wymaga operatorów przeszkolonych w zakresie systemów CNC.
Najlepsze dla:Dzienna produkcja 50 000–150 000 pudełek.
|
Parametr
|
Wartość
|
|
Zakres prędkości
|
250 – 400 pudełek/min
|
|
Układ napędowy
|
Serwo o wysokim momencie obrotowym ze sztywną ramą antywibracyjną
|
|
Zmiana
|
W pełni automatyczny (3–8 min)
|
|
Typowo używany
|
Produkcja masowa, długie serie, działanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
|
|
Przedział cenowy
|
$1,000,000 – $1,800,000
|
Zalety:Maksymalna wydajność na godzinę; najniższy koszt pracy na pudełko.
Wady:Bardzo wysoki koszt kapitału; ekonomiczne tylko wtedy, gdy maszyna może pracować z pełną prędkością przez większość czasu.
Najlepsze dla:Dzienna produkcja powyżej 150 000 pudełek, linie dedykowane dla kilku rozmiarów pudełek (np. tylko dwa lub trzy rozmiary RSC).
A szybkobieżna składarko-sklejarka fleksograficzna(200+ pudełek/min) jest niezbędne w każdym zakładzie, który produkuje ponad 100 000 pudeł dziennie na jedną zmianę. Poniżej tej wielkości maszyna o standardowej prędkości może być bardziej opłacalna, biorąc pod uwagę całkowity koszt posiadania.
Poziom automatyzacji określa czas przezbrojenia, wymagane umiejętności operatora i koszt pracy na zmianę.
|
Funkcja
|
Opis
|
|
Metoda konfiguracji
|
Korby ręczne, linijki, ograniczniki mechaniczne
|
|
Czas zmiany
|
20 – 45 minut
|
|
Umiejętność operatora
|
Wysoki (doświadczony)
|
|
Pamięć o pracy
|
Brak (operator musi ręcznie zapisać ustawienia)
|
|
Liczba operatorów
|
2 – 3 na zmianę
|
|
Najlepsze dla
|
Mniej niż 3 przełączenia na zmianę, mała głośność
|
Przydatność w świecie rzeczywistym:Ręczne FFG są obecnie rzadkością w sprzedaży nowego sprzętu. Nadal można je znaleźć na rynku używanym z lat 90. i początku XXI wieku. Nadaje się do zakładów, które korzystają z pudełek o tej samej wielkości przez kilka dni lub tygodni (np. dedykowane linie do tacek z produktami).
|
Funkcja
|
Opis
|
|
Metoda konfiguracji
|
Odczyty cyfrowe, zmotoryzowane regulacje kluczowych osi (np. rejestr drukujący, głowice dłutujące)
|
|
Czas zmiany
|
10 – 20 minut
|
|
Umiejętność operatora
|
Średni
|
|
Pamięć o pracy
|
Ograniczone (ręczne przywoływanie z pisemnych dzienników)
|
|
Liczba operatorów
|
1 – 2 na zmianę
|
|
Najlepsze dla
|
3 – 6 przełączeń na zmianę, mieszana objętość
|
Przydatność w świecie rzeczywistym:Maszyny półautomatyczne są powszechne w zakładach średniej wielkości (20 000–60 000 pudeł dziennie). Oferują równowagę pomiędzy kosztami i wydajnością. Wiele starszych FFG z 2010 roku należy do tej kategorii.
|
Funkcja
|
Opis
|
|
Metoda konfiguracji
|
Przywoływanie zadań na ekranie dotykowym, wszystkie osie napędzane silnikiem
|
|
Czas zmiany
|
3 – 8 minut
|
|
Umiejętność operatora
|
Niski (szkolenie podstawowe)
|
|
Pamięć o pracy
|
500 – 2000 przepisów
|
|
Liczba operatorów
|
1 na zmianę (może monitorować 2–3 maszyny)
|
|
Najlepsze dla
|
Ponad 6 przełączeń na zmianę, wysoki miks
|
Przydatność w świecie rzeczywistym: A maszyna do klejenia fleksograficznegodzięki pełnej automatyzacji CNC zwraca się szybko w środowiskach o dużej różnorodności. Zmniejszenie ilości odpadów związanych z przezbrojeniem (80–150 metrów na zmianę) i kosztów pracy (jeden operator zamiast dwóch) zwykle zapewnia okres zwrotu inwestycji wynoszący 18–30 miesięcy.
Przeczytaj więcej:《W pełni automatyczna i półautomatyczna składarko-sklejarka: ekspresowe porównanie ROI

Część drukarska AMaszyna do klejenia folderów fleksograficznychmoże mieć od jednej do sześciu stacji kolorów. Większa liczba kolorów pozwala na bardziej złożoną grafikę, ale zwiększa koszty, czas konfiguracji i konserwację.
|
Parametr
|
Wartość
|
|
Stacje drukujące
|
1 lub 2
|
|
Typowe zastosowania
|
Zwykłe pudełka wysyłkowe, jednokolorowy nadruk marki (np. „FRAGILE”, „THIS WAY UP”), prosta grafika liniowa
|
|
Jakość druku
|
Podstawowy (60 – 85 lpi)
|
|
Zalety
|
Najniższy koszt, najprostsza obsługa, najszybsza zmiana
|
|
Wady
|
Nie można drukować wielokolorowych logo ani szczegółowych zdjęć produktów
|
|
Wyższa cena (w porównaniu z kolorem. 0)
|
+$20,000 – $50,000
|
Najlepsze dla:Pudełka przemysłowe, pudła produkcyjne, oszczędne zakłady, w których branding jest minimalny.
|
Parametr
|
Wartość
|
|
Stacje drukujące
|
3 lub 4
|
|
Typowe zastosowania
|
Standardowe opakowania detaliczne, dwukolorowe logo, proste zdjęcia produktów (np. ilustracje żywności)
|
|
Jakość druku
|
Dobra (85 – 120 lpi)
|
|
Zalety
|
Zaspokaja większość potrzeb w zakresie druku na tekturze falistej w handlu elektronicznym i handlu detalicznym
|
|
Wady
|
Wymaga dłuższego czasu konfiguracji niż 2-kolorowe; więcej rolek rastrowych do konserwacji
|
|
Wyższa cena (w porównaniu z. 2-kolorem)
|
+$40,000 – $100,000
|
Najlepsze dla:Większość średnich i dużych zakładów zajmujących się produkcją tektury falistej. 3 – kolor to najpopularniejsza konfiguracja szybkich maszyn do składania fleksograficznego stosowanych w handlu elektronicznym.
|
Parametr
|
Wartość
|
|
Stacje drukujące
|
5 lub 6
|
|
Typowe zastosowania
|
Pudełka e-commerce o dużej zawartości graficznej, opakowania ekspozycyjne, opakowania marek licencjonowanych (np. Disney, drużyny sportowe)
|
|
Jakość druku
|
Bardzo dobry (120 – 150 lpi)
|
|
Zalety
|
Efektowna grafika, pełne odwzorowanie marki, możliwość druku w kolorze procesowym (CMYK)
|
|
Wady
|
Wyższy koszt, dłuższe zmiany, wymagane większe umiejętności operatora, więcej rolek rastrowych w magazynie
|
|
Wyższa cena (w porównaniu z. 4-kolorem)
|
+$80,000 – $200,000
|
Najlepsze dla:Zakłady specjalistyczne skupiające się na ekspozycjach detalicznych lub wysokiej klasy opakowaniach konsumenckich. Uwaga: 6-kolorowe FFG są mniej powszechne; większość prac graficznych wykonywana jest na oddzielnych prasach fleksograficznych lub liniach do wstępnego druku.
Bardzoszybkobieżna składarko-sklejarka fleksograficznasą maszyny sprzedawane do handlu elektronicznego i ogólnych zastosowań w branży tektury falistej3-kolorowy lub 4-kolorowy. Sześciokolorowe FFG są rzadkie i zwykle używane do podkładów przed drukiem lub do bardzo wysokiej klasy krótkich serii.
Układ napędowy wpływa na precyzję, częstotliwość konserwacji, prędkość przezbrajania i rejestrację druku.
-
Wszystkie sekcje (podajnik, zespoły drukujące, sloter, składarka) są połączone mechanicznie za pomocą przekładni i wałów.
-
Niższy koszt początkowy.
-
Luz przekładni ogranicza dokładność rejestracji wydruku (±1,0 – 1,5 mm).
-
Przełączanie jest ręczne i powolne (wymaga regulacji mechanicznych).
-
Wyższa konserwacja (zużycie przekładni, konieczność smarowania).
-
Nadal można go znaleźć na komputerach podstawowych lub starszych (sprzed 2010 r.).
-
Każda sekcja ma swój własny serwomotor; sekcje są synchronizowane elektronicznie.
-
Wyższy koszt początkowy.
-
Doskonała dokładność rejestracji (±0,5 mm lub lepsza).
-
Przezbrojenie jest szybsze, ponieważ CNC może automatycznie przywoływać i ustawiać pozycje.
-
Niższe koszty utrzymania (brak zużywających się kół zębatych).
-
Standard we wszystkichszybkobieżna składarko-sklejarka fleksograficznamodele renomowanych producentów.
-
Niektóre sekcje (np. zespoły drukujące) są napędzane serwo; pozostałe (podajnik, składarka) są mechaniczne.
-
Umiarkowany koszt i wydajność.
-
Mniej powszechne w nowych maszynach; częściej spotykane w przypadku modernizacji lub marek niższego szczebla.
Zalecenie:W pełni napędzany serwoMaszyna do klejenia folderów fleksograficznych jest zdecydowanie zalecane, jeśli przeprowadzasz więcej niż 5 przezbrojeń na zmianę lub potrzebujesz dokładnego dopasowania druku (np. drobny tekst, logo przechodzące przez klapki).
Oprócz czterech podstawowych funkcji (podawanie, drukowanie, wycinanie szczelin/wykrojników, składanie/klejenie) maszyny FFG można wyposażyć w opcjonalne moduły zwiększające możliwości.
|
Funkcja
|
Opis
|
|
Funkcjonować
|
Wycina nieregularne kształty, klamki, okienka, otwory wentylacyjne, zatrzaski
|
|
Typ matrycy
|
Wymienne matryce obrotowe (cylindry męskie/żeńskie)
|
|
Czas zmiany
|
Dodatkowe 5 – 15 minut na wymianę matrycy
|
|
Dodatek kosztów
|
+$50,000 – $150,000
|
|
Najlepsze dla
|
Pudełka specjalistyczne, ekspozytory detaliczne, tacki produkcyjne, pudełka z automatycznym zamykaniem
|
Wszystkie nowoczesne maszyny FFG posiadają koła dłutujące (dla standardowych klap RSC), jednak nie wszystkie posiadają w pełni rotacyjną sekcję sztancującą. Jeśli regularnie produkujesz pudełka wycinane (nie tylko z otworami), określ tę opcję.
| Funkcja |
Opis |
| Funkcjonować |
Liczy gotowe pudełka, układa je w stos i wyrzuca na paletę lub przenośnik |
| Wysokość stosu |
Do 2000 skrzynek (w zależności od grubości skrzynek, typowo 1,5 – 2,0 m) |
| Dokładność liczenia |
±1 pudełko na stos |
| Dodatek kosztów |
30 000–80 000 USD (często zaliczane do średniej klasy i wyższych) |
| Zalety |
Zmniejsza nakład pracy ręcznej, poprawia bezpieczeństwo i zapewnia dokładne zliczanie |
Przeciwwyrzutnik jest prawie standardem we wszystkich średnich i dużych FFG. Bez tego pudełka wymagałyby ręcznego układania, co jest powolne i pracochłonne.
| Funkcja |
Opis |
| Funkcjonować |
Automatycznie spina stosy pudeł taśmą plastikową lub papierową |
| Prędkość wiązania |
15 – 25 stosów na minutę |
| Dodatek kosztów |
$30,000 – $80,000 |
| Najlepsze dla |
Zakłady produkujące duże ilości towarów wysyłają ładunki na paletach, gdzie przed paletyzacją pudełka należy związać w wiązki |
Wiązanie na linii jest opcjonalne i zwykle dodaje się je tylko w zakładach o bardzo dużej przepustowości lub zautomatyzowanych liniach paletyzujących.
| Klasyfikacja |
Kategoria |
Kluczowa specyfikacja |
Typowa cena (USD) |
Najlepsza aplikacja |
| Szerokość |
Wąskie (600–1200 mm) |
100–250 pudełek/min |
250k–500k |
Mały e-commerce, pudełka po pizzy |
| Szerokość |
Średnie (1200–2000 mm) |
150–300 pudełek/min |
400k–800k |
Tektura falista ogólna, sprzedaż detaliczna |
| Szerokość |
Szeroki (2000–2800 mm) |
100–200 pudełek/min |
800k–1.8M |
AGD, meble, przemysłowe |
| Prędkość |
Standardowe (80–150) |
Przełączanie ręczne/częściowe |
250k–500k |
Niska głośność (<40k boxes/day) |
| Prędkość |
Wysoka (150–250) |
CNC, serwo |
500k–1.0M |
Średnia do dużej głośność |
| Prędkość |
Ultrawysoka (250–400) |
Pełne CNC, wysoki moment obrotowy |
1.0M–1.8M |
Mass production (>150 tys./dzień) |
| Automatyzacja |
Podręcznik |
Zmiana 20–45 minut |
Używany tylko |
Rzadkie, to samo pudełko przez kilka dni |
| Automatyzacja |
Półautomat |
10–20 minut |
300k–600k |
Mieszana objętość, 3–6 zmian/zmianę |
| Automatyzacja |
W pełni automatyczny (CNC) |
3–8 minut |
600k–1.5M |
High mix, >6 zmian/zmianę |
| Kolory wydruku |
1–2 |
Podstawowy nadruk |
Najniższy |
Zwykłe pudełka wysyłkowe |
| Kolory wydruku |
3–4 |
Dobra (85–120 lpi) |
Średni |
Standardowy handel detaliczny, e-commerce |
| Kolory wydruku |
5–6 |
Bardzo dobry (120–150 lpi) |
Najwyższy |
Wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości |
| Prowadzić |
Mechaniczny |
Napędzany przekładnią |
Niżej |
Budżet, sporadyczne użytkowanie |
| Prowadzić |
Serwo |
Wałek linii elektronicznej |
Wyższy |
Częste zmiany, napięty rejestr |
| Dodatkowy |
Wycinane |
Matryca obrotowa |
+50k–150k |
Specjalne kształty |
| Dodatkowy |
Przeciwwyrzutnik |
Automatyczne układanie |
Często uwzględnione |
Każda średnia i duża roślina |
| Dodatkowy |
Wysoki |
Łączenie w linii |
+30k–80k |
Zautomatyzowane linie o dużej wydajności |
Użyj tego schematu krok po kroku, aby zawęzić typskładarko-sklejarka fleksograficznapotrzebujesz.
- Jeśli największy > 2000 mm →FFG o dużej szerokości.
- Jeśli największy, pomiędzy 1200–2000 mm →FFG średniej szerokości.
- Jeśli największy < 1200 mm →FFG o małej szerokości.
- < 30,000 boxes/day → Prędkość standardowa (80–150 pudełek/min)może wystarczyć.
- 30 000 – 100 000 skrzynek dziennie →Wysoka prędkość (150–250 pudełek/min)zalecony.
- 100 000 skrzynek dziennie →Bardzo duża prędkość (250+ pudełek/min)należy rozważyć.
- < 3 changeovers/shift → Ręczny lub półautomatyczny.
- 3 – 6 przełączeń/zmianę →Półautomatyczne lub podstawowe CNC.
- 6 przełączeń/zmianę →W pełni automatyczny (CNC) z pamięcią zadań.
- 1–2 kolory dla zwykłych skrzynek przemysłowych.
- 3–4 kolory dla standardowego handlu detalicznego i e-commerce.
- 5–6 kolorów dla wyświetlaczy o wysokiej grafice (rzadko w FFG).
- Tak → dodajsekcja sztancowania rotacyjnego.
- Nie → wystarczą standardowe koła dłutujące.
- Maszyny o wąskiej i standardowej prędkości są tańsze i zajmują mniej miejsca.
- Szerokie i bardzo szybkie maszyny wymagają większej inwestycji i większej powierzchni.
| Błąd |
Konsekwencja |
| Kupowanie FFG o wąskiej szerokości, jeśli od czasu do czasu korzystasz z szerokich pudełek |
Będziesz musiał zlecić szerokie pudełka lub odrzucić zamówienia. |
| Wybór szybkiego FFG dla niskiego dziennego wolumenu |
Płacisz za pojemność, której nigdy nie używasz; Zwrot z inwestycji jest słaby. |
| Niedostateczna automatyzacja instalacji o dużym mieszaniu |
Tracisz godziny na zmianę na ręczne przełączanie. |
| Nadmierna automatyzacja instalacji o niskim mieszaniu |
Płacisz za rzadko używane funkcje CNC. |
| Ignorowanie potrzeb związanych z wycinaniem |
Nie można produkować skrzynek specjalistycznych bez osobnego wyposażenia. |
| Kupno napędu mechanicznego, gdy potrzebujesz ścisłej rejestracji |
Jakość druku ucierpi; wzrasta liczba skarg klientów. |
Składarko-sklejarki fleksograficznewystępują w wielu rodzajach. Właściwy wybór zależy od zakresu rozmiarów pudełek, dziennej objętości, częstotliwości wymiany, potrzeb w zakresie drukowania i budżetu.
- FFG o wąskiej szerokościsą idealne do e-commerce i małych pudełek.
- FFG średniej szerokościobejmują większość standardowych zakładów produkujących tekturę falistą.
- FFG o dużej szerokościobsługiwać duże skrzynki przemysłowe.
- Szybka sklejarka do folderów fleksograficznych (200+ pudełek/min)jest niezbędny w zakładach o dziennej wydajności powyżej 50 000 pudełek.
- W pełni automatyczny CNCZwraca się szybko w środowiskach o dużej różnorodności (ponad 6 przezbrojeń na zmianę).
- Napęd serwojest zdecydowanie zalecane dla każdego zakładu, który ceni jakość druku i szybką wymianę.
Przed zakupem zmapuj swój profil produkcyjny zgodnie z tabelami klasyfikacyjnymi zawartymi w tym przewodniku. Poproś o demonstrację na żywo z własnymi wykrojami i poproś dostawcę o potwierdzenie, który typ najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego typu FFG dla konkretnej fabryki pudełkowej? Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać bezpłatną konsultację na podstawie rzeczywistych rozmiarów pudełek i wielkości produkcji.